Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“LG 28 L Convection Microwave Oven (MC2887BFUM, Black)” has been added to your cart. View cart
Samsung 580 L Inverter Frost Free French Door Refrigerator (RF57A5032B1, Black Matt)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 580 L |
| Colour | Black Matt |
| Dimension (WxDxH) (mm) | 817x765x1776 |
Bajaj Cook top 3 Burner (3BR-GP6)
| Brand | Glare |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Haier 30 L Convection Microwave Oven (HIL3001CBSH, Black)
| Brand | Haier |
| Capacity | 30L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
V Guard Cooktop 2 Burner ( STURDEE 2A)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Havells 750 watts 3JAR Mixer Grinder(Hydro)
| Brand | Havells |
| No of Jars | 3 |
| Motor Cooling Technology | Yes |
| Wattage | 750 W |
ElgiUltra 1.25 L Tab Top Grinder MINI1.25L(230V)
| Brand | ElgiUltra |
| Product | Grinder |
| Capacity | 1.25ltrs |
| Power Consumption | 85 W |
Elgiultra 750 Watts 3 Jar Mixi ( Topp750w,Blue)
| Brand | Elgi Ultra |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Bajaj Cook top 2 Burner (2BR-GP6 )
| Brand | Glare |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Stabilizer Vguard VG 150 (Deep Freezer /Refrigerator/ Air Cooler / 0.5 TON A/C (up to 6 Ampere)
| Brand | VGuard |
| Model | VG 150 |
| Capacity | 6 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Eureka Forbes Stellar Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 2100 mm (23 KPA) |
| Dust Capacity | 2.5 litres |
| Dimensions | 428 x 309 x 230 mm |
Pressure Cooker Nolta Hamaara SS Salasa I/LID 5LTR
Capacity 5 Liter Material Stainless steel (Price mentioned is inclusive of all taxes)
Pressure Cooker Nolta SS Delight O/LID3L
Capacity 3 Liter Stainless steel Induction copatible (Price mentioned is inclusive of all taxes)
LG 28 L Convection Microwave Oven (MC2887BFUM, Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 28L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Faber Cook Hob Auto Ignition (HT603 CRS BR CI AI,Black)
| Brand | Faber |
| Product | Cookhob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
VGuard Sprinhot Plus 6L Water Heater (Ivory)
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 6 Litre |
| Model Name | Sprinhot Plus 6 |
| Power in Watts | Â 3000 W |
Iron Box Preethi Express
Button Groove
Easy storage of wire cord
Swivel Action
Auto – Off Pilot light
Linished Soleplate
Scratch resistance, and durable
(Price mentioned is inclusive of all taxes)
Iron Box Preethi ExpressCandy
Button Groove
Easy storage of wire cord
Swivel Action
Auto – Off Pilot light
Black American Heritage Soleplate
Scratch resistance, and durable
Reliability
(Price mentioned is inclusive of all taxes)
Preethi Cook Top 2 Burner (Gleam – GTS 102)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Preethi 110V Mixer Grinder Blue leaf Platinum(Only for US & Canada)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 550 W |
Preethi Xpro Duo Mixer Grinder 1300 W with 2 Jars (Blue and Grey)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 2 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 1300 W |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.











CONVENCTION
SOLO
Combo Offers