Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
Bajaj Flora Water Heater 3L
| Brand | Bajaj |
| Capacity | 3 Litre |
| Model Name | Flora |
| Warranty | 2 year |
Vguard Stabilizer Crystal 150 | Smart/LED TV up to 203 cm (80 Inch)
| Brand | VGuard |
| Model | Crystal 150 |
| Capacity | 4 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Philips 750 watts 3 Jar Mixer Grinder( HL7757/00)
| Brand | Philips |
| Product | Mixer Grinder |
| Capacity | 750W |
| Jars | 3 |
Prestige Svachh 2L Pressure Cooker Flip On Mini Hard Anodised2LWithGlassLid(20167)
Capacity 2L
Innovative Lock Lid with Spillage Control
Highest Safety Feature
Crompton 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (Energion Cookie,Brown)
Crompton 1200 mm Energion Cookie BLDC Ceiling Fan (340 Rpm, Light Pine Wood)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 340 |
| Colour | Light Pine Wood |
Philips 1500 W Induction Cooktop (HD4944, Blue & Black)
| Brand | Philips |
| Maximum Power Consumption | 1500 W |
| Colour | Blue & Black |
Stabilizer Vguard Crystal Plus (LED TV up to 140 cm (55)+Set Top Box)
| Brand | VGuard |
| Model | Crystal Plus |
| Capacity | 3 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Bajaj Cook top 2 Burner (2BR-GP6 )
| Brand | Glare |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Preethi 600 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Crown Plus,Black and Pink)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 600 W |
Ceiling Fan Atomberg Ikano 1200mm(Gloss Brown)
Brand ‎Atomberg
Colour ‎Gloss Brown
Item model number ‎Ikano
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Room Type ‎Office, Living Room, Bedroom, Dining Room
Special Feature ‎Remote Controlled
V-Guard 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder (Velocity750W)
| Brand | V Guard |
| No of Jars | 3 |
| Type | Mixer |
| wattage | 750W |
Preethi Cook Top 2 Burner (Zeal2B-GTS123)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
V-Guard AIRWIZPLUS 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (Space Black)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | Space Black |
V-Guard AIRWIZPLUS 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (SAPPHIRE BLUE)
| Brand | V-guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | SAPPHIRE BLUE |
V-Guard AIRWIZPLUS 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (ESTEEM BROWN MATTE)
| Brand | V-guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | ESTEEM BROWN MATTE |
CEILING FAN CROMPTON ENERGIONHS1200MM(IVORY)5S
Brand ‎Crompton
Colour ‎Ivory
Room Type ‎Bed room, Living Room, Dining room, Kitchen, Kids, Nursery,
Special Feature ‎BLDC Fans
Controller Type ‎Remote Control
Material ‎Aluminium
Number of Speeds ‎5
Ceiling Fan Crompton EnergionGroove 28W 1200mm(Ivory)
Brand ‎Crompton
Colour ‎Ivory
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Power Source ‎Electricity
Style ‎Tropical
Ceiling Fan Crompton EnergionHS1200mm(Matt Brown)5S
Brand ‎Crompton
Colour ‎Brown
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Power Source ‎Corded Electric
Style ‎Energion HS
V Guard Cooktop 2 Burner ( STURDEE 2A)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.







CONVENCTION
SOLO
Combo Offers