Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Sony 108cm (43 inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-43S25M2)” has been added to your cart. View cart
LG 343 L 3 Star Frost Free Inverter Double Door Refrigerator (GLT382TPZX, Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 343L |
| Colour | Shiny Steel |
| Star Rating | 3 |
LG 8 Kg 5 Star Inverter Wi-Fi Full Automatic Front Load Washing Machine ,AI Direct Drive, Steam, Wifi (FHP1208Z5M, Middle Black)
Highlights
- AI Direct Driveâ„¢- Intelligent & Convenient Fabric Care
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
Godrej 436L 2Star Double Door Frost Free Inverter Refrigerator(RT EONREGALIS 477B RCI, Matt Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 436 Ltr |
| Colour | Matt Black |
| Energy Rating | 2 Star |
Voltas 2 Ton 3 Star Convertible Inverter Split AC (243V Vectra Elegant)
| Brand | VOLTAS |
| Capacity | 2 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| Multi Adjustable Mode | Â Yes |
5 Year Comprehensive Warranty Offer valid till 30th APR 2026 *
Free Standard Installation Offer valid till 30th APR 2026 *
LG 55 Inch (139cm) 4K UHD AI Smart TV , FILMMAKER MODE with Dolby Atmos (55UA83006LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 AI Processor 4K Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- Dolby Atmos with Filmmaker Mode
Samsung 330L 2 Star Double Door Refrigerator with Bespoke AI ,2026 Model (RT34HG5A42S8, Elegant Inox)
| Brand | Samsung |
| Capacity | Â 330L |
| Colour | Elegant Inox |
| Energy Rating |  2 Star |
IMPEX 55 Inch 4K QLED Google Smart TV ,120Hz ,Dolby Audio (evoQ 55S4QLF3)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 55 Inch |
| Display Technology | QLED |
LG 1.5 Ton 4 Star AI Convertible 6-in-1 Cooling Inverter Split AC, Gold Fin+, Viraat Mode, 4 Way Swing, Diet Mode+, 5.0 kW, 2026 Model (AS-Q19JNYE)
Highlights
- DUAL Inverter Compressor
- AI Convertible 6-in-1 Cooling
- Artificial Intelligency cooling mode
- Gold Fin+
- Viraat Mode
- 4 Way Swing
IFB 9kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine Rpm1400 with Steam Refresh (IFB Executive BXN 9014K CMS, Black)
Highlights
- Powered by Ai
- Warm Soak
- Eco Inverter Motor
Sony 108cm (43 inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-43S25M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 43 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
Sony 108cm (43 Inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-43S22M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 43 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
LG 139cm (55 Inch) 4K UHD AI Smart Led TV with 7 AI Processor Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos (55UA82506LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 & super upscaling
- AI picture Pro, AI Sound Pro powered by alpha 7 AI processor 4K Gen8
- Cinematic Experience with Filmmaker mode & Dolby Atmos
- Enjoy smart experiences with Chromecast built-in, built-in Alexa, and compatibility with Google Assistant and Apple AirPlay.”
Realme 16 PRO 5G (12GB/256GB, Pebble Grey)
₹39,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 16 PRO 5G |
| Color | Pebble Grey |
| Display Size | 17.22 CM |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 200 MP+8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme 16 PRO 5G (12GB/256GB, Master Gold)
₹39,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 16 PRO 5G |
| Color | Master Gold |
| Display Size | 17.22 CM |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 200 MP+8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Samsung 301 L 2 Star Convertible Double Door Inverter Refrigerator, 2026 Model (RT31H4522BX, Luxe Black)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 301 L |
| Colour | Luxe Black |
| Energy Rating | 2 Star |
LG 1 Ton 5 Star AI Convertible 6-in-1 Cooling Wi-Fi Inverter Split AC, Energy Manager+, HimClean, Viraat Mode, 3.5 kW (US-Q14JWZE)
Highlights
- Dual Inverter Compressor
- Super Convertible 6-in-1, AI Plus
- VIRAAT
- LG ThinQ (Wi-Fi)
- Voice Control with Amazon Alexa
- Voice Control with Google Assistant
IMPEX 55 Inch 4K QLED Google Smart TV, Dolby Vision | Dolby ATMOS (evoQ 55S4QLC3)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 55 Inch |
| Display Technology | QLED |
Haier 9 Kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washing Machine with Wifi (HW90-DM14959CS8U1, Dark Jade Silver)
Highlights
- Direct Motion Motor
- Super Drum
- Refresh
Samsung 9.0 kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine AI Ecobubble & Hygiene Steam (WW90DG5U24AB,Black)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 9 Kg |
| Colour | Black |
BPL 139 cm (55 inch) Ultra HD webOS Smart TV(55U-E7300)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 55 Inches |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
| Resolution | 3840×2160 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers