Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
BOSCH 7 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1200 rpm (Series 4,WGA12208IN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 7 Kg |
| Series | 4 |
| RPM | 1200 |
V-Guard Pebble Pro 6L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | Â 6 Litre |
| Model Name | Pebble Pro 6 |
| Power in Watts | 2000 W |
Voltas 1.5 Ton 3 Star Convertible Inverter Ac (SAC 183V VECTRA PLATINA,White)
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| ISEER | 3.81 |
5 Year Comprehensive Warranty Offer valid till 30th APR 2026 *
Free Standard Installation Offer valid till 30th APR 2026 *
Philips 4.1 L Digital Air Fryer (Black,NA221/00)
| Brand | Philips |
| Product | Ary Fryer |
| Colour | Black |
| Watts | 1400W |
Whirlpool 327L 2 Star Convertible Frost Free Double Door Refrigerator (IF PRO INV CNV 375 ILLUSIA STEEL(2S)-TL,Grey)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 327 Ltr |
| Colour | Grey |
| Energy Rating | 2 Star |
LG 246 L 3 Star Frost Free Smart Inverter Compressor Double Door Refrigerator (GL-S262SPZX, Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 246L |
| Colour | Shiny Steel |
| Star Rating | 3 |
CEILING FAN CROMPTON ENERGIONHS1200MM(IVORY)5S
Brand ‎Crompton
Colour ‎Ivory
Room Type ‎Bed room, Living Room, Dining room, Kitchen, Kids, Nursery,
Special Feature ‎BLDC Fans
Controller Type ‎Remote Control
Material ‎Aluminium
Number of Speeds ‎5
Preethi 1000W 4 Jar Mixer Grinder (TaurusPlus,MG257)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material | Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Whirlpool 7.5 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine (ACE7.5SuperSoak,Wine Dazzle)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 7.5Kg |
| Colour | Wine Dazzle |
| Energy Rating | 5 Star |
Preethi 600 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Crown Plus,Black and Pink)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 600 W |
V Guard Gas Stove 3 Burner (3B SPLENDID)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 3 |
Whirlpool 260 L Frost Free Triple Door Refrigerator (FP283DPROTROY, Alpha Steel)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 260 Ltr |
| Colour | Alpha Steel |
Preethi Crown Mixer Grinder 500 Watt with 3 Jars (MG-205)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 500 W |
Iron Box Philips GC1905
| Brand | Philips |
| Capacity | Steam Iron |
| Power | 1440W |
LG 1.0 Ton 3 Star AI Convertible 6-in-1 Cooling Inverter Split AC, Auto Clean, Gold Fin+, Diet Mode+, Viraat Mode, 3.3 kW, 2026 Model (AS-Q12CNXE)
Highlights
- Artificial Intelligency cooling mode
- HD Filter with Anti Virus Protection
- Viraat Mode
- Gold Fin+
IFB 1 Ton 3 Star Convertible Inverter AC (CI133SS11RGM1)
| Brand | IFB |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| Convertible | Yes |
IFB 1.5 Ton 3 Star Convertible Inverter AC ( CI173SS22RGM1)
| Brand | IFB |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| Convertible | Yes |
IFB 8 kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine, RPM 1400 (Senator MBN 8014K CMS, Mocha)
Highlights
- Powered by Ai
- Steam Refresh
- Eco Inverter Motor
V-Guard GLADO STS Pedestal Fan (Black)
HIGHLIGHTS
- Sweep Size 40 cm
- Rated Speed 1330 RPM
- Rated Power 58 W
IFB 8 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine (TL801EP1, Espresso)
Highlights
- Powered by Ai
- Soft Close Door
- 360° Bi-Axial Rotation
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers