Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
V-Guard Prime 1550 Inverter 1300VA
Highlights
* Facility to increase your fan speed by using power saver max/normal switch on product.
* Digital Signal Controller based design for Pure Sinewave output.
* Selectable charging mode for different battery technologies (Flat/Tubular battery) and capacities (80 to 2:
* Battery Gravity Builder with overcharge and deep discharge protections.
* Fuzzy logic based sensor less battery water topping reminder.
Hafele 4.5L NOIL Lite Air Fryer (Black)
ElgiUltra 1.25 L Tab Top Grinder MINI1.25L(230V)
| Brand | ElgiUltra |
| Product | Grinder |
| Capacity | 1.25ltrs |
| Power Consumption | 85 W |
LG 20L Solo Microwave Oven with Glass Door (MS2043DB, Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 20 L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Solo |
Faber 3 Burner Manual Ignition HOB COOKTOP (VIRAT HD 3BB BK)
| Brand | Faber |
| Product | Hob Cooktop |
| No of Burner | 3 |
Inverter V-Guard Smart 1350
SALIENT FEATURES
Complete control with remote monitoring through the mobile app, allowing you to turn the UPS ON/OFF and switch between Normal, UPS, and Power Saver modes to optimize backup time as per your needs.
Longer battery life with Adjustable Charging Modes that optimize charging profiles based on your selected battery type.
Equipped with an advanced SMPS charger using DSC Pulse Width Modulation technology ensuring faster, efficient, and reliable battery charging.
Seamlessly integrates with Alexa and Google Home, enabling effortless voice control for a truly smart power experience.
Effortlessly configure settings, switch modes, and manage your UPS directly from your smartphone for complete control.
Monitor your power usage in real-time and identify opportunities to save energy with intelligent load tracking.
Supports two-wheeler EV charging up to 350W, with actual capacity depending on the make and type of the charger.
Save energy effortlessly with the Power Saving Configuration that lets you activate or schedule Holiday Mode via the mobile app, with smart reminders to manage it on time.
DSC-based Pure Sinewave Output ensures smooth, stable power delivery, making it perfectly safe for computers, appliances, and other sensitive electronic devices.
Intelligent cooling system that adjusts fan speed based on load and temperature, ensuring quieter operation and enhanced efficiency.
Easily monitor UPS status, receive real-time alerts, control key functions, and even adjust fan speed directly through the smart mobile app.
Easily manage and extend your UPS battery backup using the smart mobile app, optimizing settings to maximize battery life and ensure longer power during outages,
Easily customize your UPS output voltage and backup time according to your needs, either through the mobile app or manual switch.
Preethi Cook Top 3 Burner (Blue Flame Blaze-GTS117)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Havells 5.0 L Digital Air Fryer (PROLIFE CRYSTAL AIR FRYER,Black)
| Brand | Havells |
| Product | Ary Fryer |
| Capacity | Â 5Â Ltr |
| Watts | 1500W |
V-Guard INSIGHT 3D 3 Burner Cook Top
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
HAVELLS 6 L Storage Water Heater (FABIA, WHITE BLUE)
Highlights
- Range : 6 L
- Mounting : Vertical
- Star rating as per BEE standard : 5 Star
Vguard 35 L air cooler, 4 way air deflection(WINDZY T35H)
| Brand | Vguard |
| Tank Capacity | 35L |
| Watts | 135 |
Gadzo 80 cm (32 inches) HD Ready LED TV (PX32,Black)
| Brand | Gadzo |
| Screen Size | 32 inches |
| Display Technology | HD Ready LED |
| Resolution | 1280 x 720 |
Preethi 1000W 4 Jar Mixer Grinder (TaurusPlus,MG257)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material | Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Redmi A5 (3GB/64GB Storage, Just Black)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A5 |
| Color | Just Black |
| Display Size | Â 6.88 Inches |
| RAM | 3GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 5200 mah |
Redmi A5 (3GB/64GB Storage, Pondicherry Blue)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A5 |
| Color | Pondicherry Blue |
| Display Size | Â 6.88 Inches |
| RAM | 3GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 5200 mah |
Redmi A5 (3GB/64GB Storage, Jaisalmer Gold)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A5 |
| Color | Jaisalmer Gold |
| Display Size | Â 6.88 Inches |
| RAM | 3GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 5200 mah |
Preethi 750 Watts 4 Jar Mixi (SteeleSupreme)
| Brand | Preethi |
| Product | Mixer Grinder |
| Capacity | 750W |
| Jars | 4 |
Preethi Xpro Duo Mixer Grinder 1300 W with 2 Jars (Blue and Grey)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 2 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 1300 W |
Panasonic 750 Watts 4 Jar Mixer Grinder(MXAE475,Red)
| Brand | Panasonic |
| Number Of Jars | 4 |
| Colour | Red |
| Wattage | 750 W |
V Guard Cook Top 3 Burner (MATTEO 3D)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers