Home Appliances
Eureka Forbes Aquaguard Superio WS RO+UV+TA+SS
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard Superio WS RO+UV+TA+SS |
| Storage Capacity | 5 L |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 356 x 268 x 528 mm |
Eureka Forbes Aquaguard EDEN UV+SS
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SLIM GLASS RO+UV+TA |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 356*268*528 |
Eureka Forbes Aquaguard Slim Glass RO+UV+TA
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SLIM GLASS RO+UV+TA |
| Storage Capacity | 3.6 L |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 360 x 210 x 520 |
Eureka Forbes Aqua guard SimTech Glass UV Storage Copper Water Purifier
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SimTech |
| Storage Capacity | 2.5 L |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 360 x 210 x 520 |
Crompton 10L Solarium Care 2000W Storage Water Heater
| Brand | Crompton |
| Capacity | Â 10 L |
| Model Name | Solarium Care |
| Power in Watts | 2000 W |
V-Guard Pebble Pro 10L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | Â 10 Litre |
| Model Name | Pebble Pro 10 |
| Power in Watts | 2000 W |
Inverter V Guard Prime 2250
Less energy consumption for higher savings.
Digital Signal Controller based design for pure sinewave output.
Easily accessible UPS/Normal modes from front switch
Forbes Smartclean With Home Mapping Pro Vacuum Cleaner
Highlights
- The Robotic Vacuum Cleaner with Dry Vacuum and Wet Mopping
- Advance LiDar 3.0 Navigation & 360°Real-time Mapping in 5 minutes^
- Works on SmartApp
- Smart Voice control
- Self charge & Resume
- 5000 Pa HyperSuction
- Up to 5 Hours of uninterrupted cleaning
- Covers 3000+ Sq. Ft. in One Charge^^
HAVELLS 6 L Storage Water Heater (FABIA, WHITE BLUE)
Highlights
- Range : 6 L
- Mounting : Vertical
- Star rating as per BEE standard : 5 Star
Eureka Forbes Wet & Dry Zeal Vacuum Cleaner (Orange & Black)
| Brand | Eureka Forbes |
| Input Power | 1200 watts |
| Dust Capacity | 7 litres |
| Dimensions (WxDxH) | 310 x 270 x 450 |
Crompton Rhino 1000 W Heavy Weight Dry Iron(ACGEI-RHINO)
| Brand | Crompton |
| Type | Dry |
| Wattage | 1000W |
V-Guard Pebble Pro 6L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | Â 6 Litre |
| Model Name | Pebble Pro 6 |
| Power in Watts | 2000 W |
Iron Box Philips GC181
| Brand | Philips |
| Product | Iron Box |
| Power | 1000W |
| Weight | 1.6kg |
Iron Box Philips GC1905
| Brand | Philips |
| Capacity | Steam Iron |
| Power | 1440W |
Stabilizer Vguard VG50 (One Refrigerator Up to 300 L)
| Brand | VGuard |
| Application | One Refrigerator Up to 300 L |
| Model | VG 50 |
| Warranty | 3 year |
Stabilizer Vguard VG 4170 (One Air Conditioner Up to 1.5 Ton)
| Brand | VGuard |
| Model | VG 4170 |
| Capacity | 12 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Crompton Solarium NEO 3L Water Heater (AIWH-3LSOLNEO3KW5Y)
| Brand | Crompton |
| Capacity | 3 Litre |
| Model Name | Solarium NEO |
| Warranty | 2 year |
Philips Vacuum Cleaner FC9351/01
| Brand | Philips |
| Color | Monza Red |
| Dust capacity | 1.5 Â l |
| Dimensions of product (LxWxH) | 410 x 281 x 247 Â mm |
VGuard Glado 6L Water Heater White
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | Â 6 Litre |
| Model Name | Glado 6 |
| Power in Watts | 3000 W |
V-Guard Glado 10L Water Heater (White)
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 10 Litre |
| Model Name | Glado 10 |
| Power in Watts | 3000W |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.





CONVENCTION
SOLO
Combo Offers