Home Appliances
Stabilizer Vguard VSDI 50(One Inverter Refrigerator up to 450 L)
| Brand | VGuard |
| Model | VSDI 50 |
| Capacity | 2 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Eureka Forbes Maxxvac with Cyclonic Technology Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 2200 mm of WC (22 KPA) |
| Dust Capacity | Â 2 litres |
| Dimensions | 400 x 270 x 250 mm |
VGuard Pebble Max 6L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 6 Litre |
| Model Name | Pebble Max 6 |
| Power in Watts | 2000 |
Stabilizer Vguard VSDI 100(One Inverter Refrigerator up to 900 L/Deep Freezer up to 4 Ampere)
| Brand | VGuard |
| Model | VSDI 100 |
| Capacity | 4 Ampere |
| Warranty | 3 year |
VGuard Vinsta Instant 3L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 3 Litre |
| Series Name | Vinsta |
| Power in Watts | 3000 W |
Stabilizer Vguard VG 150 (Deep Freezer /Refrigerator/ Air Cooler / 0.5 TON A/C (up to 6 Ampere)
| Brand | VGuard |
| Model | VG 150 |
| Capacity | 6 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Eureka Forbes Stellar Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 2100 mm (23 KPA) |
| Dust Capacity | 2.5 litres |
| Dimensions | 428 x 309 x 230 mm |
Eureka Forbes Swift Clean Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 1900 mm (19 KPA) |
| Dust Capacity | 1.5 litres |
| Dimensions | 350 x 240 x 220 mm |
Eureka Forbes Wet & Dry NXT Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | Â 1800 mm (18 KPA) |
| Blower Efficiency | 1400 litres/minutes |
| Dimensions | 340 x 340 x 475 mm |
Stabilizer VGuard V400DLX (One AC Up to 1.5 Ton)
| Brand | VGuard |
| Suitable for AC | Â upto 1.5 ton |
| Model | v400DLX |
| Warranty | 3 year |
V-guard VJ 145 Inverter Battery
Highlights
- Low maintenance
- High backup performance
- Water level indicators (6)
- Tubular plate technology for minimal energy Loss
- Tubular plate technology for minimal energy Loss
V-guard VT 165 Inverter Battery
| Brand | V-guard |
| Model | VT 165 |
| Capacity | 152 Ah C20@27°C |
VGuard Sprinhot Plus 6L Water Heater (Ivory)
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 6 Litre |
| Model Name | Sprinhot Plus 6 |
| Power in Watts | Â 3000 W |
V-guard Sprinhot plus 10L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 10 Litre |
| Model Name | Sprinhot Plus 10 |
| Power in Watts | 3000 W |
Bajaj Flora Water Heater 3L
| Brand | Bajaj |
| Capacity | 3 Litre |
| Model Name | Flora |
| Warranty | 2 year |
Eureka Forbes Super Clean Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 1600 mm (16 KPA) |
| Dimensions | 325 x 125 x 185 mm |
| Colour | Red |
Iron Box Philips GC1920
Easy and super fast emptying of the watertank
A fine spray evenly moistens the fabric
Easy and super fast filling of the water tank
(Price mentioned is inclusive of all taxes)
Iron Box Preethi Express
Button Groove
Easy storage of wire cord
Swivel Action
Auto – Off Pilot light
Linished Soleplate
Scratch resistance, and durable
(Price mentioned is inclusive of all taxes)
VGuard Stabilizer DIGI 200(LED TV above 203 cm (80)+Set Top Box or Photostat Machine)
| Brand | VGuard |
| Model | Digi 200 |
| Capacity | 6 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Iron Box Philips GC157
Â
Key Features
Â
1100W
Metalic tip
American Heritage Black sole
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.





CONVENCTION
SOLO
Combo Offers