Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (6)
- ASUS (2)
- Bajaj (4)
- Boche (1)
- Bosch (18)
- BPL (7)
- Butterfly (1)
- CANON (1)
- Crompton (21)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (19)
- Formenty (1)
- Gadzo (2)
- Godrej (14)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (22)
- Havells (9)
- Hisense (4)
- HP (2)
- IFB (18)
- Impex (11)
- Kelvinator (1)
- Lenova (1)
- LG (74)
- MR (1)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- OPPO (4)
- Panasonic (5)
- Philips (12)
- Preethi (46)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (5)
- REDMI (5)
- Samsung (34)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (60)
- VIVO (4)
- Voltas (2)
- Whirlpool (16)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Whirlpool 8kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with In-Built Heater (360° Bloomwash Pro, Graphite)” has been added to your cart. View cart
Preethi Peppy Pro 750 W Mixer Grinder 4 Jars (MG 247,Green/Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Colour | Green/Black |
| Power | 750 W |
Preethi Galaxy 750 W Mixer Grinder 3 Jars (Pink)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Colour | Pink |
| Power | 750 W |
Preethi Zodiac 750 W Mixer Grinder 5 Jars (MG 261,Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 5 |
| Colour | Black |
| Power | 750 W |
LG Soundbar for TV 2.1 channel (S40T)
| Brand | LG |
| Model Name | S40T |
LG 8KG 5 star Fully Automatic Front Load Washing Machine, Inverter Direct Drive (FHB1208Z2M, Middle Black)
Highlights
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
- Bigger Capacity
- Touch Panel
LG 7Kg 5 Star Fully Automatic Inverter Direct Drive Front Load Washing Machine, Wifi (FHB1207Z4M, Middle Black)
Highlights
- Inverter Direct Drive
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
LG 7Kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine,Direct Drive (FHB1207Z2M, Middle Black)
Highlights
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
- Bigger Capacity
- Touch Panel
Samsung 653 L 3 Star BESPOKE Convertible 5in1 Side by Side Refrigerator (RS76CB81A333HL, Glam Deep Charcoal)
Highlights
- Convertible 5-in-1
- Twin Cooling Plus & Precise Cooling
- BESPOKE Design with Auto Open Door
- 10% energy savings with AI Energy mode
- 3 Star SBS
Samsung 653 L 3 Star BESPOKE Convertible 5in1 Side by Side Refrigerator (RS76CB81A312HL, Clean White)
Highlights
- Convertible 5-in-1
- Twin Cooling Plus & Precise Cooling
- BESPOKE Design with Auto Open Door
- 10% energy savings with AI Energy mode
- 3 Star SBS
LG 650L 3 Star Convertible Side by Side Refrigerator (GL-B257JDS3, Dazzle Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 650 Ltr |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Dazzle Steel |
Godrej 8 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machines(WTEON VLVT 80 5.0 FDTS MTBK, Metallic Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | Metallic Black |
Whirlpool 8.5kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with In-Built Heater (Stainwash Pro Plus, Midnight Grey)
Highlights
- Remove Up to 40 Tough Stains
- Zero Pressure Fill Technology
- Soft Close Lid
- Spiro Wash Action
- Hard Water Wash
Samsung 653 L 2 Star Smart Conversion Side By Side Refrigerator (RS76CG80X0S9HL,Refined Inox)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 653 Ltrs |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Refined Inox |
Bajaj 750 W Military Series Finesse Mixer Grinder (410592,Midnight Black)
| Brand | Bajaj |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
HP All-in-One Printer (Smart Tank 585)
| Brand | Hp |
| Type | Multi- Function |
| Model | Smart Tank 585 |
| print output | Â Colour |
| Refill Type | Refillable Ink Tank |
Canon Refillable Ink Tank Wireless All-In-One for High Volume Printing (PIXMA G3010)
| Brand | Canon |
| Type | Multi- Function |
| Model | PIXMA G3010 |
| print output | Â Colour |
| Refill Type | Refillable Ink Tank |
Haier 22L Convection Microwave Oven (HIL2201CSSH, Silver)
| Brand | Haier |
| Capacity | 22L |
| Colour | silver |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Whirlpool 8kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with In-Built Heater (360° Bloomwash Pro, Graphite)
Highlights
- Removes Up to 50 Tough Stains and Up to 48 hours Old Stains
- 360 Bloom wash Technology
- Catalytic Soak
- Power Dry Technology
- Hard Water Wash
Preethi 750 W Zodiac Glitter MG 264, 5 Jars including Masterchef Jar, Super Extractor, Lavender/Black
| Brand | Preethi |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 5 |
Preethi 750 W Zodiac Stardust MG 265 Mixer Grinder, 5 Jars including Masterchef Jar, Super Extractor Copper/Black
| Brand | Preethi |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 5 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.







CONVENCTION
SOLO
Combo Offers