Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Crompton Sstorm2 450mm Wall Fan (1400 RPM, Black)” has been added to your cart. View cart
Haier 445 L 2 Star Convertible Inverter Bottom Mount Refrigerator (HRB-4952BGK-P, Graphite Black)
Highlights
- Triple Inverter & Dual Fan Tech
- Â 14 in 1 Convertible
- Separate Fruit Box
LG 466 L 2 Star Convertible Double Door Refrigerator with Smart Inverter Compressor (GL-T492MPZY, Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 630 L |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Shiny Steel |
Whirlpool 235L 2 Star Convertible Frost Free Double-Door Refrigerator (IFPRO INV CNV 278 ILLUSIA STEEL )
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 235 L |
| Colour | ILLUSIA STEEL |
| Energy Rating | 2 Star |
Inverter V Guard Prime 2250
Less energy consumption for higher savings.
Digital Signal Controller based design for pure sinewave output.
Easily accessible UPS/Normal modes from front switch
Godrej 1 Ton 3 Star 5 In 1 Convertible Inverter AC , Wi-Fi (SIC 12TTC3 GYQ IOT, White)
Highlights
- Ai Technology
- Smart IOT
- Voice-enabled (Alexa)
- App-enabled
- i-Sense technology
- Smart diagnosis
- Silent Operation
- Pure air filter
- Anti-corrosive coating
- 100% copper condenser & connecting pipe
- Power-saving inverter technology
Forbes Smartclean With Home Mapping Pro Vacuum Cleaner
Highlights
- The Robotic Vacuum Cleaner with Dry Vacuum and Wet Mopping
- Advance LiDar 3.0 Navigation & 360°Real-time Mapping in 5 minutes^
- Works on SmartApp
- Smart Voice control
- Self charge & Resume
- 5000 Pa HyperSuction
- Up to 5 Hours of uninterrupted cleaning
- Covers 3000+ Sq. Ft. in One Charge^^
LG 466 L 1 Star Double Door Refrigerator with Smart Inverter Compressor (GL-T492NPZR, Shiny Steel)
Highlights
- Smart Inverter Compressor
- AI ThinQ Wi-Fi
- Smart Connect
- Convertilble
- Door Cooling
Crompton 1200 mm Energion Groove Regmote BLDC Ceiling Fan (350 Rpm, Ivory)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 350 |
| Colour | Ivory |
Crompton 1200 mm Energion Cookie BLDC Ceiling Fan (340 Rpm, Light Pine Wood)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 340 |
| Colour | Light Pine Wood |
Crompton 1200mm High Speed HS Ceiling Fan (370 Rpm, Brown)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 370 |
| Colour | Brown |
Crompton 450mm Storm PF INH Pedestal Fan (1400 Rpm, Black)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 1400 |
| Colour | Black |
Crompton Sstorm2 450mm Wall Fan (1400 RPM, Black)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 1400 |
| Colour | Black |
Samsung 11.5 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Hexa Storm Pulsator (WT11A4260GD, Dark Gray)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 11.5 Kg |
| Colour | Dark Gray |
Sony 139 cm (55 inches) BRAVIA 7 4K Ultra HD AI Smart Mini LED Google TV (K-55XR70)
| Brand | Sony Bravia 7 |
| Screen Size | 55 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
| Resolution | 3840 x 2160 |
LG 630L 3 Star Side-by-Side Refrigerator, Water & Ice Dispenser (GL-L257CPZ3, Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 630 L |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Shiny Steel |
Haier 80cm (32 inch) HD Ready Smart TV (LE32A7)
| Brand | Haier |
| Screen Size | 32 Inches |
| Display Technology | HD ready |
| Resolution | 1366*768 |
BPL 139 cm (55 inch)UHD LED Smart TV with with Dolby Vision and Atmos(55U-D5310)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 55 Inches |
| Display Technology | UHD |
| Resolution | 3840 x 2160 |
HAVELLS 6 L Storage Water Heater (FABIA, WHITE BLUE)
Highlights
- Range : 6 L
- Mounting : Vertical
- Star rating as per BEE standard : 5 Star
Faber 90 cm Auto Clean Chimney (HOOD CYGNUS IN 3D HC SC FL BK 90, Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1400m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 900x415x470 mm |
Faber 60 cm Auto Clean Curved Chimney (HOOD POLO IN HC SC BK 60,Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1200 m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 600x410x435mm |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.












CONVENCTION
SOLO
Combo Offers