Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“LG 108cm (43 Inch) Full HD Smart Led TV ,a5 AI Processor Gen6 (43LR56006LC)” has been added to your cart. View cart
Vguard Stabilizer VG 500 (One Air Conditioner Up to 2 Ton)
| Brand | Vguard |
| Model | VG 500 |
| Capacity | 15 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Vguard 25 L Air Cooler, 4 way air deflection (WINDZY T25H)
| Brand | Vguard |
| Tank Capacity | 25L |
| Watts | 135 |
LG 246 L 3 Star Frost Free Double Door Refrigerator,Smart Inverter Compressor(GL-N262SPZX,Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 246 Ltr |
| Colour | Shiny Steel |
| Energy Rating | 3 Star |
Whirlpool 7 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine (WHITEMAGICELITE7.0,GREY)
Highlights
- Power Scrub Technology
- 6th Sense Technology
- Zero Pressure Fill Technology
- 123 Wash
- 8 Wash Program
IMPEX 43 Inch Full HD QLED Smart Google TV, Dolby Audio, 4 Year Warranty (43S3QLF3)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 43 Inch |
| Display Technology | QLED |
Samsung 7.0 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Double Storm Pulsator (WT70C3000RR,White with Wine Base)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 7 Kg |
| Colour | White with Wine Base |
| Energy Rating | 5 Star |
Samsung 7Kg 5Star Fully Automatic Front Load washing machine, EcoBubble, Hygiene Steam(WW70R22EK0X,Inox gray)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 7Kg |
| Colour | Inox gray |
| Energy Rating | 5 Star |
Preethi Titan 1000Watt Mixer Grinder 3 Jar (MG-283)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 1000 W |
BPL 233L 2 Star Double Door Frost Free Inverter Refrigerator (BRFI250RBVIST, Silver)
| Brand | Bpl |
| Capacity | 233 Ltr |
| Colour | Silver |
LG 108cm (43 Inch) Full HD Smart Led TV ,a5 AI Processor Gen6 (43LR56006LC)
Highlights
- Active HDR
- DTS Virtual:X Surround Sound
- Multi Tasking
- Home Dashboard
Samsung 108cm (43 Inch) Crystal 4K UHD Smart Led TV (UA43U8100FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 43 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Philips 6.2 L extra large Air fryer with Rapid Air Technology (NA130/00,Black)
| Brand | Philips |
| Capacity | Â 6.2 L |
| Colour | Black |
Crompton 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (Energion Cookie,Brown)
Preethi 750 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Peppy Plus,Red-Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750 W |
Stabilizer Vguard VSDI 50(One Inverter Refrigerator up to 450 L)
| Brand | VGuard |
| Model | VSDI 50 |
| Capacity | 2 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Kettle Prestige PKOSS1.5L(41587)
| Brand | Prestige |
| Product | Kettle |
| Capacity | 1.5 Litres |
VGuard Sprinhot 3L Water Heater (Ivory)
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | Â 3 Litre |
| Series Name | Sprinhot |
| Warranty | 2 year |
Sujata 1000 Watts 3 Jar Mixer Grinder(MG02 ,Black)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | Black |
| Wattage | 1000 watts |
Impex 32 inch HD Ready LED TV (Gloria 32 AY20BL)
| Brand | Impex |
| Screen Size | 32 Inches |
| Display Technology | HD Ready |
| Refresh Rate | 60Hz |
Crompton Solarium NEO 3L Water Heater (AIWH-3LSOLNEO3KW5Y)
| Brand | Crompton |
| Capacity | 3 Litre |
| Model Name | Solarium NEO |
| Warranty | 2 year |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers