Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Preethi 600 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Crown Plus,Black and Pink)” has been added to your cart. View cart
V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(ELEGANCE BROWN MATTE)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | ELEGANCE BROWN MATTE |
V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(CHOCO BROWN GLOSSY)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | CHOCO BROWN GLOSSY |
TCL 108 cm (43 inch) Full HD Smart Android LED TV (43S5400A)
| Brand | TCL |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Full HD |
| Resolution | 1920×1080 |
LG 7.0 Kg 5 Star Full Automatic Top Load Washing Machine (T70AJMB1Z,Middle Black)
Highlights
- Smart Inverter Motor- Less noise & vibration, more durability
- Auto Tub Clean – Automatic tub cleaning after every wash cycle
- Jet Spray+ – Powerful water sprays, washes off dirt & extra detergent
- Turbodrum – better washing inside the drum
- Turbowash – spend less time on laundry and more time living
- Smart diagnosis- instant trouble shooting
Faber 12 Place Settings Dish Washer (FFSD 6PR 12S NEO)
| Brand | Faber |
| Capacity | 12 Place Settings |
| Finish | Stainless Steel/Inox finish |
| Programs | 6 |
Godrej 233L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator (RT EONALPHA 270B RI ST GL,Steel Glow)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 233Â Ltr |
| Colour | Steel Glow |
| Energy Rating | 2 Star |
Kelvinator 8 Kg Semi Automatic Washing Machine (KWSA800IB,White&Blue)
| Brand | Kelvinator |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | White&Blue |
Preethi 600 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Crown Plus,Black and Pink)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 600 W |
Faber 90cm Chimney (Zenith FLSCACBK90,Black)
| Brand | Faber |
| Product | Chimney |
| Suction | 1350 m³/hr |
Samsung 580 L Inverter Frost Free French Door Refrigerator (RF57A5032B1, Black Matt)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 580 L |
| Colour | Black Matt |
| Dimension (WxDxH) (mm) | 817x765x1776 |
LG 28 L Convection Microwave Oven (MC2846SL,Silver)
| Brand | LG |
| capacity | 28 Ltr |
| colour | Silver |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Whirlpool 260 L Frost Free Triple Door Refrigerator (FP283DPROTROY, Alpha Steel)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 260 Ltr |
| Colour | Alpha Steel |
Whirlpool 20 L Solo Microwave Oven (MAGICOOK PRO 20SE, Black)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 20 Ltr |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Solo |
Preethi 750 Watts 5 Jar Mixer Grinder ( Zodiac Cosmo,Black)
| Brand | Preethi |
| Material of Jars | Stainless Steel & Transparent Plastic |
| Wattage | 750W |
| Jars | 5 |
LG 28 L Convection Microwave Oven (MC2846BG, Black)
| Brand | LG |
| capacity | 28 Ltr |
| colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Iron Box Philips GC181
| Brand | Philips |
| Product | Iron Box |
| Power | 1000W |
| Weight | 1.6kg |
Whirlpool 7 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine (WHITEMAGICELITE7.0,GREY)
Highlights
- Power Scrub Technology
- 6th Sense Technology
- Zero Pressure Fill Technology
- 123 Wash
- 8 Wash Program
Iron Box Philips GC1905
| Brand | Philips |
| Capacity | Steam Iron |
| Power | 1440W |
Stabilizer Vguard VG50 (One Refrigerator Up to 300 L)
| Brand | VGuard |
| Application | One Refrigerator Up to 300 L |
| Model | VG 50 |
| Warranty | 3 year |
Philips 750 Watts 3 Jar Mixi (HL7756/02,Deep Red & Black)
| Brand | Philips |
| No of Jars | 3 |
| Colour | Deep Red & Black |
| Power | 750 W |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers