Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
LG 108cm (43 Inch) 4K UHD AI Smart Led TV with a7 AI Processor Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos (43UA82506LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 & super upscaling
- AI picture Pro, AI Sound Pro powered by alpha 7 AI processor 4K Gen8
- Cinematic Experience with Filmmaker mode & Dolby Atmos
- Enjoy smart experiences with Chromecast built-in, built-in Alexa, and compatibility with Google Assistant and Apple AirPlay.”
Haier 1.2 Ton 3 Star Convertible Inverter AC, 2025 Model (HSU15V-TMS3BN-INV)
| Brand | Haier |
| Capacity | 1.2 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
Samsung 108cm (43 Inch) Crystal 4K UHD Smart Led TV (UA43U8100FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 43 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
IFB 7 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Wifi Washing Machine, RPM 1200 (Serena MSN 7012K CMS, Metallic Silver)
Highlights
- Powered by Ai
- Power Steam
- Eco Inverter Motor
IFB 243 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator with Surround Cool (IFBFF-2902IKGT, Black Glass Finish)
| Brand | IFB |
| Capacity | 243 Ltrs |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Black Glass Finish |
IFB 1.5 Ton 3 Star Convertible Inverter AC ( CI173SS22RGM1)
| Brand | IFB |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| Convertible | Yes |
IFB 6.5 kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine Rpm1200 (IFB Senorita MSN 6512K CMS, Metallic Silver)
Highlights
- Powered by Ai
- Steam Refresh
- Eco Inverter Motor
LG 7Kg 5 Star Fully Automatic Inverter Direct Drive Front Load Washing Machine, Wifi (FHB1207Z4M, Middle Black)
Highlights
- Inverter Direct Drive
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
BOSCH 7 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1200 rpm (Series 4,WGA12208IN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 7 Kg |
| Series | 4 |
| RPM | 1200 |
LG 246 L 3 Star Convertible Frost Free Double Door Refrigerator (GL-T262TPZX,Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 246L |
| Colour | Shiny Steel |
| Star Rating | 3 |
Bosch 264L 3 Star Direct Cool Refrigerator ( CTC29S031I,Shiney Silver)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 264 Ltr |
| Colour | Shiney Silver |
| Energy Rating | 3 Star |
Hafele Nero 2 Zones Built-In 30cm Induction Hob
| Brand | Hafele |
| Product Size (cm) | 30 cm |
| Finish | Black Glass |
Godrej 272L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator (RT EONVALOR 310B RCIT MT BK,Matt Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 272 Ltr |
| Colour | Matt Black |
| Energy Rating | 2 Star |
Haier 108cm (43 Inch) QLED 4K Smart Google LED TV With Dolby Vision. Atmos (43S800QT-P, Grey)
Highlights
- QLED
- Dolby Vision Atmos
- Hands Free Voice Contro
Voltas 1.5 Ton 3 Star Convertible Inverter Split AC (183V Vectra Zen Gold-1)
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
5 Year Comprehensive Warranty Offer valid till 30th APR 2026 *
Free Standard Installation Offer valid till 30th APR 2026 *
Godrej 330 Litre 2 Star Convertible Double Door Frost Free Refrigerator (RT EONVIBE 366B RCIT MT BK, Matt Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 330 Ltr |
| Colour | Onyx Black |
| Energy Rating | 2 Star |
Voltas 1.5 Ton 3 Star Convertible Inverter Ac (SAC 183V VECTRA PLATINA,White)
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| ISEER | 3.81 |
5 Year Comprehensive Warranty Offer valid till 30th APR 2026 *
Free Standard Installation Offer valid till 30th APR 2026 *
Faber 90cm Wall Mounted Chimney (HOOD ZENITH FL HC SC BK IN 90)
Highlights
- Filter Type: Filterless
- Mount Type: Wall Mount
- Material: Tempered Glass, Stainless Steel Body
- 3 Speed Gesture Control, LED Lamp, High Suction Capacity
Haier 285 L Single door Visi Cooler (HVC-305GT5)
Highlights
- Touch LED
- More storage
- Metal Inner Liner
Whirlpool 7kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine (XS7012BWME, Midnight Grey)
Highlights
- Removes up to 100 Tough Stains
- 6th Sense Soft Move Technology
- SteamWash Technology
- LED Display
- Add Garment
- Fresh Care +
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers