Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Pureflames 78cm 3 Burner Hob (Vega 70)” has been added to your cart. View cart
Samsung 1.38m (55 Inch) Crystal 4K UHD Smart TV (UA55U8600FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 55 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
BOSCH 8 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1400 Rpm (Series 4,WGA2341SIN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 8 Kg |
| RPM | 1400 |
| Dimensions | 848 x 598 x 590 mm |
Samsung 1.38m (55 Inch) Neo QLED 4K Smart AI TV (QA55QN85DBULXL)
| Brand | Samsung |
| Refresh Rate | 120Hz Native |
| Picture Engine | NQ4 AI Gen2 Processor |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Pureflames 78cm 3 Burner Hob (SERA 70)
| Brand | PureFlames |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Pureflames 78cm 3 Burner Hob (Vega 70)
| Brand | PureFlames |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Haier 598L 3 Door Convertible Side by Side Refrigerator with WIFI Enabled Smart Sense AI (HRT-683ISU1, Inox Steel)
Highlights
- 83% Fridge Space
- Convertible Magic Zone
- Expert Inverter Technology
Haier 1.2 Ton 3 Star Convertible Inverter AC, 2025 Model (HSU15V-TMS3BN-INV)
| Brand | Haier |
| Capacity | 1.2 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
Crompton 10L Solarium Care 2000W Storage Water Heater
| Brand | Crompton |
| Capacity | Â 10 L |
| Model Name | Solarium Care |
| Power in Watts | 2000 W |
Whirlpool 235L 2 Star Convertible Frost Free Double-Door Refrigerator (IFPRO INV CNV 278 ILLUSIA STEEL )
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 235 L |
| Colour | ILLUSIA STEEL |
| Energy Rating | 2 Star |
Inverter V Guard Prime 2250
Less energy consumption for higher savings.
Digital Signal Controller based design for pure sinewave output.
Easily accessible UPS/Normal modes from front switch
Crompton Sstorm2 450mm Wall Fan (1400 RPM, Black)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 1400 |
| Colour | Black |
Sony 139 cm (55 inches) BRAVIA 7 4K Ultra HD AI Smart Mini LED Google TV (K-55XR70)
| Brand | Sony Bravia 7 |
| Screen Size | 55 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
| Resolution | 3840 x 2160 |
BPL 139 cm (55 inch)UHD LED Smart TV with with Dolby Vision and Atmos(55U-D5310)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 55 Inches |
| Display Technology | UHD |
| Resolution | 3840 x 2160 |
Faber 60 cm Auto Clean Curved Chimney (HOOD POLO IN HC SC BK 60,Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1200 m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 600x410x435mm |
JBL Cinema 3.1 Channel 440W Dolby Audio Soundbar with Wireless subwoofer for extra deep bass (SB590,Black)
| Brand | JBL |
| Model Name | SB590 |
| Product Type | 3.1 Channel soundbar |
Samsung 653 L 3 Star BESPOKE Convertible 5in1 Side by Side Refrigerator (RS76CB81A333HL, Glam Deep Charcoal)
Highlights
- Convertible 5-in-1
- Twin Cooling Plus & Precise Cooling
- BESPOKE Design with Auto Open Door
- 10% energy savings with AI Energy mode
- 3 Star SBS
Samsung 653 L 3 Star BESPOKE Convertible 5in1 Side by Side Refrigerator (RS76CB81A312HL, Clean White)
Highlights
- Convertible 5-in-1
- Twin Cooling Plus & Precise Cooling
- BESPOKE Design with Auto Open Door
- 10% energy savings with AI Energy mode
- 3 Star SBS
Godrej 8 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machines(WTEON VLVT 80 5.0 FDTS MTBK, Metallic Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | Metallic Black |
Samsung 653 L 2 Star Smart Conversion Side By Side Refrigerator (RS76CG80X0S9HL,Refined Inox)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 653 Ltrs |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Refined Inox |
Bajaj 750 W Military Series Finesse Mixer Grinder (410592,Midnight Black)
| Brand | Bajaj |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.













CONVENCTION
SOLO
Combo Offers