Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Philips 750 watts 3 Jar Mixer Grinder( HL7757/00)” has been added to your cart. View cart
Preethi Cook Top 2 Burner (Zeal2B-GTS123)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
V-Guard 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder (Velocity750W)
| Brand | V Guard |
| No of Jars | 3 |
| Type | Mixer |
| wattage | 750W |
Ceiling Fan Atomberg Ikano 1200mm(Gloss Brown)
Brand ‎Atomberg
Colour ‎Gloss Brown
Item model number ‎Ikano
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Room Type ‎Office, Living Room, Bedroom, Dining Room
Special Feature ‎Remote Controlled
Preethi 600 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Crown Plus,Black and Pink)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 600 W |
Bajaj Cook top 2 Burner (2BR-GP6 )
| Brand | Glare |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Stabilizer Vguard Crystal Plus (LED TV up to 140 cm (55)+Set Top Box)
| Brand | VGuard |
| Model | Crystal Plus |
| Capacity | 3 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Philips 1500 W Induction Cooktop (HD4944, Blue & Black)
| Brand | Philips |
| Maximum Power Consumption | 1500 W |
| Colour | Blue & Black |
Crompton 1200 mm Energion Cookie BLDC Ceiling Fan (340 Rpm, Light Pine Wood)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 340 |
| Colour | Light Pine Wood |
Crompton 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (Energion Cookie,Brown)
Prestige Svachh 2L Pressure Cooker Flip On Mini Hard Anodised2LWithGlassLid(20167)
Capacity 2L
Innovative Lock Lid with Spillage Control
Highest Safety Feature
Philips 750 watts 3 Jar Mixer Grinder( HL7757/00)
| Brand | Philips |
| Product | Mixer Grinder |
| Capacity | 750W |
| Jars | 3 |
Vguard Stabilizer Crystal 150 | Smart/LED TV up to 203 cm (80 Inch)
| Brand | VGuard |
| Model | Crystal 150 |
| Capacity | 4 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Bajaj Flora Water Heater 3L
| Brand | Bajaj |
| Capacity | 3 Litre |
| Model Name | Flora |
| Warranty | 2 year |
Blueberrys Biriyani Pot 10 LTR (Prime 10)
Material Aluminium
Finish Type Non-Stick
Brand Blueberry’s
Colour Prime10
Capacity 10 litres
Crompton 800 watts 3 Jar (DUROELITE3J)
| Brand | Crompton |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 800W |
| Jars | 3 |
Mr Butlers Soda Maker Italia Black
| Brand | Mr Butlers |
| Colour | Italia Black |
| Co2 cyliner | 1 |
VGuard Sprinhot 3L Water Heater (Ivory)
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | Â 3 Litre |
| Series Name | Sprinhot |
| Warranty | 2 year |
Pressure Cooker Prestige DeluxAlphaSvachhSS6.5L(20252)
Brand ‎Prestige
Capacity 6.5 L
Material ‎Stainless steel
Preethi 2 Burner Stainless Steel Gas Stove (Elda2BSS,Manual)
| Brand | Preethi |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 2 |
Preethi 2 Burner Stainless Steel Gas Stove (Fino2BSS,Manual)
| Brand | Preethi |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 2 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.








CONVENCTION
SOLO
Combo Offers