Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
Iron Box Preethi ExpressCandy
Button Groove
Easy storage of wire cord
Swivel Action
Auto – Off Pilot light
Black American Heritage Soleplate
Scratch resistance, and durable
Reliability
(Price mentioned is inclusive of all taxes)
Pressure Cooker Nolta SS Delight O/LID3L
Capacity 3 Liter Stainless steel Induction copatible (Price mentioned is inclusive of all taxes)
Pressure Cooker Prestige Popular Svachh SS2L(20171)
Capacity 2 L
Type Aluminium
Controls Spillage
Boche Pressure Cooker 5LTR IB (UPC5LIB)
| Brand | Boche |
| Product | Pressure Cooker |
| Type | Aluminium |
| Capacity | 5ltr |
Iron Box Philips GC181
| Brand | Philips |
| Product | Iron Box |
| Power | 1000W |
| Weight | 1.6kg |
Stabilizer Vguard VG50 (One Refrigerator Up to 300 L)
| Brand | VGuard |
| Application | One Refrigerator Up to 300 L |
| Model | VG 50 |
| Warranty | 3 year |
Crompton 300W ChopMaxx Electric Vegetable Chopper (Black & Golden)
Highlights
- Smooth Operation
- Easy To Clean
Iron Box Preethi Express
Button Groove
Easy storage of wire cord
Swivel Action
Auto – Off Pilot light
Linished Soleplate
Scratch resistance, and durable
(Price mentioned is inclusive of all taxes)
Hand Mixer Onix OHM150
Brand ONIX
Colour White & Cyan Blue
Material Plastic
Blade Material Magnetic Steel
Voltage 240 Volts
Wattage 150 Watts
Iron Box Philips GC157
Â
Key Features
Â
1100W
Metalic tip
American Heritage Black sole
Crompton Rhino 1000 W Heavy Weight Dry Iron(ACGEI-RHINO)
| Brand | Crompton |
| Type | Dry |
| Wattage | 1000W |
Prestige 1.8 L PKOSS Stainless Steel Electric Kettle 1500W (Silver)
| Brand | Prestige |
| Product | Kettle |
| Capacity | 1.8 Litres |
Faber 1.8 L Electric Kettle With Stainless Steel Body (FK 1.8L SS)
| Brand | Faber |
| Product | Kettle |
| Capacity | 1.8 Litres |
Kettle Prestige PKOSS1.5L(41587)
| Brand | Prestige |
| Product | Kettle |
| Capacity | 1.5 Litres |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.








CONVENCTION
SOLO
Combo Offers