Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Vguard Stabilizer Mini crystal (LED TV up to 82 cm (32)+Set Top Box)” has been added to your cart. View cart
Whirlpool 7.0 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine (ACE 7.0 SUP SOAK,White/Grey)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 7Kg |
| Colour | White/Grey |
| Energy Rating | 5 Star |
LG 246 L 3 Star Convertible Frost Free Double Door Refrigerator (GL-T262TPZX,Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 246L |
| Colour | Shiny Steel |
| Star Rating | 3 |
Philips Vacuum Cleaner FC9351/01
| Brand | Philips |
| Color | Monza Red |
| Dust capacity | 1.5 Â l |
| Dimensions of product (LxWxH) | 410 x 281 x 247 Â mm |
V-Guard Glado 10L Water Heater (White)
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 10 Litre |
| Model Name | Glado 10 |
| Power in Watts | 3000W |
Sony HT-S20R 5.1ch Dolby Digital Soundbar (400W,Bluetooth & USB Connectivity, HDMI & Optical connectivity)
| Brand | Sony |
| Model | HT-S20R |
| Speaker Type | Soundbar |
Eureka Forbes Wet & Dry NXT Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | Â 1800 mm (18 KPA) |
| Blower Efficiency | 1400 litres/minutes |
| Dimensions | 340 x 340 x 475 mm |
V Guard Cook Top 3 Burner Auto Ignition (VGS 3D AI)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
V-guard Sprinhot plus 10L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 10 Litre |
| Model Name | Sprinhot Plus 10 |
| Power in Watts | 3000 W |
Tab Top Grinder Elgiultra Grindplusgold2L
| Brand | ElgiUltra |
| Product | Grinder |
| Capacity | 2ltrs |
| Power Consumption | 150 W |
Preethi Cook Top 3 Burner (Zeal – GTS124)
Preethi 2 Burner Stainless Steel Gas Stove (Elda2BSS,Manual)
| Brand | Preethi |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 2 |
Preethi 750 Watts Mixer Grinder,3 jar(Popular,White)
| Brand | Preethi |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Vguard Stabilizer Mini crystal (LED TV up to 82 cm (32)+Set Top Box)
| Brand | VGuard |
| Model | Mini Crystal |
| Capacity | 1.3 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Vguard Stabilizer VG 100 (One Deep Freezer up to 4 Ampere/Refrigerator up to 600L)
| Brand | VGuard |
| Model | VG 100 |
| Capacity | 4 Ampere |
| Warranty | 3 year |
LG 1.5 Ton 4 Star AI Convertible 6-in-1 Cooling Inverter Split AC, Gold Fin+, Viraat Mode, 4 Way Swing, Diet Mode+, 5.0 kW, 2026 Model (AS-Q19JNYE)
Highlights
- DUAL Inverter Compressor
- AI Convertible 6-in-1 Cooling
- Artificial Intelligency cooling mode
- Gold Fin+
- Viraat Mode
- 4 Way Swing
V-Guard GLADO STS Pedestal Fan (Orange Black)
HIGHLIGHTS
- Sweep Size 40 cm
- Rated Speed 1330 RPM
- Rated Power 58 W
LG 8Kg 5 Star Top Load Washing Machine, Smart Inverter Motor, In-built Heater(T80V4OB1S, Onyx Black)
Key Features
- Smart Inverter Motor- Less noise & vibration, More durability
- In Built Heater with Steam- Allergy Removal
- Jet Spray+ – Powerful water sprays, washes off dirt & extra detergent
- Turbo Drum- Better washing with LG smart motions
- LG ThinQ® with Wi-Fi
Havells 4.5L Prolife Neo Air Fryer (Black)
Highlights
- Power : 1500 W for Optimum Performance
- Touch control panel with LED indicator : easy to use, convenient Interface
- Safety lock for child protection
Bosch 10.5/6Kg Front Load Fully Automatic Washer Dryer, (WNA2E4UCIN, Cast iron grey)
| Brand | Bosch |
| Capacity (kg) | 10.5/6Kg |
| Body Color | Cast iron grey |
| Product Dimensions (WxHxD mm) | 960 x 675 x 710 |
Redmi A5 (4GB/128GB Storage, Jaisalmer Gold)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A5 |
| Color | Jaisalmer Gold |
| Display Size | Â 6.88 Inches |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 5200 mah |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.











CONVENCTION
SOLO
Combo Offers