Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Bosch 264L 3 Star Direct Cool Refrigerator ( CTC29S031I,Shiney Silver)” has been added to your cart. View cart
LG 43 inch (108cm) 4K UHD Smart AI TV , FILMMAKER MODE with Dolby Atmos (43UA83006LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 AI Processor 4K Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- Dolby Atmos with Filmmaker Mode
Samsung 1.08m (43 Inch) Crystal 4K UHD Smart Led TV (UA43U8600FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 43 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Bluestar 1 Ton 3 Star 5-in-1 Convertible Inverter Split AC (IE312DNU-S, SILVER)
| Brand | Bluestar |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| Convertible | 5-in-1 |
LG 1.0 Ton 3 Star AI Convertible 6-in-1 Cooling Inverter Split AC, Auto Clean, Gold Fin+, Diet Mode+, Viraat Mode, 3.3 kW, 2026 Model (AS-Q12CNXE)
Highlights
- Artificial Intelligency cooling mode
- HD Filter with Anti Virus Protection
- Viraat Mode
- Gold Fin+
IFB 285 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator with Surround Cool (IFBFF-3362IBST, Grey Steel)
| Brand | IFB |
| Capacity | 285 Ltrs |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Grey Steel |
IFB 7 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washing Machine, RPM 1200 (Serena BXN 7012K CMS, Black)
Highlights
- Powered by Ai
- Power Steam
- Eco Inverter Motor
Haier 8 Kg 5 Star Front Load Washing Machine, Super Drum (HW80-IM12929EBK,Black)
| Brand | Haier |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | Black |
| RPM | 1200 |
Samsung 7Kg 5Star Fully Automatic Front Load washing machine, EcoBubble, Hygiene Steam(WW70R22EK0X,Inox gray)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 7Kg |
| Colour | Inox gray |
| Energy Rating | 5 Star |
Godrej 1 Ton 5 Star Convertible Inverter AC (AC 1T SIC 12ITC5 WWR, White)
Highlights
- Ai Technology
- i-Sense technology
- Smart diagnosis
- Silent Operation
- Pure air filter
- Anti-corrosive coating
- 100% copper condenser & connecting pipe
- Power-saving inverter technology
Samsung 256 L 2 Star Double Door Inverter Refrigerator, 2026 Model (RT40H30W2K, Luxe Black)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 256 L |
| Colour | Luxe Black |
| Energy Rating | 2 Star |
Whirlpool 7kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine (XS7012BWME, Midnight Grey)
Highlights
- Removes up to 100 Tough Stains
- 6th Sense Soft Move Technology
- SteamWash Technology
- LED Display
- Add Garment
- Fresh Care +
Haier 285 L Single door Visi Cooler (HVC-305GT5)
Highlights
- Touch LED
- More storage
- Metal Inner Liner
Faber 90cm Wall Mounted Chimney (HOOD ZENITH FL HC SC BK IN 90)
Highlights
- Filter Type: Filterless
- Mount Type: Wall Mount
- Material: Tempered Glass, Stainless Steel Body
- 3 Speed Gesture Control, LED Lamp, High Suction Capacity
Voltas 1.5 Ton 3 Star Convertible Inverter Ac (SAC 183V VECTRA PLATINA,White)
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| ISEER | 3.81 |
5 Year Comprehensive Warranty Offer valid till 30th APR 2026 *
Free Standard Installation Offer valid till 30th APR 2026 *
Voltas 1.5 Ton 3 Star Convertible Inverter Split AC (183V Vectra Zen Gold-1)
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
5 Year Comprehensive Warranty Offer valid till 30th APR 2026 *
Free Standard Installation Offer valid till 30th APR 2026 *
Haier 108cm (43 Inch) QLED 4K Smart Google LED TV With Dolby Vision. Atmos (43S800QT-P, Grey)
Highlights
- QLED
- Dolby Vision Atmos
- Hands Free Voice Contro
Godrej 272L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator (RT EONVALOR 310B RCIT MT BK,Matt Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 272 Ltr |
| Colour | Matt Black |
| Energy Rating | 2 Star |
Hafele Nero 2 Zones Built-In 30cm Induction Hob
| Brand | Hafele |
| Product Size (cm) | 30 cm |
| Finish | Black Glass |
Bosch 264L 3 Star Direct Cool Refrigerator ( CTC29S031I,Shiney Silver)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 264 Ltr |
| Colour | Shiney Silver |
| Energy Rating | 3 Star |
LG 246 L 3 Star Convertible Frost Free Double Door Refrigerator (GL-T262TPZX,Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 246L |
| Colour | Shiny Steel |
| Star Rating | 3 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers