Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Sony 139cm (55 Inch) 4K Ultra HD Smart Google TV (Bravia 3,K-55S30)” has been added to your cart. View cart
HP All-in-One Printer (Smart Tank 585)
| Brand | Hp |
| Type | Multi- Function |
| Model | Smart Tank 585 |
| print output | Â Colour |
| Refill Type | Refillable Ink Tank |
Canon Refillable Ink Tank Wireless All-In-One for High Volume Printing (PIXMA G3010)
| Brand | Canon |
| Type | Multi- Function |
| Model | PIXMA G3010 |
| print output | Â Colour |
| Refill Type | Refillable Ink Tank |
Preethi 750 W Zodiac Stardust MG 265 Mixer Grinder, 5 Jars including Masterchef Jar, Super Extractor Copper/Black
| Brand | Preethi |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 5 |
LG 139cm (55 Inch) OLED AI 4K Smart TV(OLED55B46LA)
| Brand | LG |
| Screen Size | 55 Inches |
| Display Type | 4K OLED |
| Resolution | 3,840 x 2,160 |
Sony 139cm (55 Inch) 4K Ultra HD Smart Google TV (Bravia 3,K-55S30)
| Brand | Sony Bravia 3 |
| Screen Size | 55 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
| Resolution | 3840 x 2160 |
Haier 205 L 2 Star Single Door Direct Cool Refrigerator (HRD-2262BIS-N,Inox Steel)
| Brand | Haier |
| Capacity | 205L |
| Colour | Inox Steel |
| Energy Rating | 2 Star |
Haier 6.5 Kg 5 Star Top Load Washing Machine With Ultra Fresh Air ( HWM65-306S8, Dark Jade Silver)
| Brand | Haier |
| Capacity | 6.5 Kg |
| Spin Speed | 800 rpm |
LG 11Kg Semi Automatic Top Load Washing Machine, Roller Jet Pulsator + Soak (P1155SKAZ, Middle Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 11 Kg |
| Colour | Middle Black |
Haier 8 Kg 5 Star Front Load Washing Machine, Super Drum (HW80-IM12929EBK,Black)
| Brand | Haier |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | Black |
| RPM | 1200 |
Crompton Rhino 1000 W Heavy Weight Dry Iron(ACGEI-RHINO)
| Brand | Crompton |
| Type | Dry |
| Wattage | 1000W |
BPL 109.22 cm (43 inch) Ultra HD (4K) LED Smart TV with Dolby Audio(43U-C7312)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | UHD 4K |
| Resolution | 3840 x 2160 |
BPL 165 cm (65 inch) Ultra HD (4K) Google Smart LED TV with Dolby Vision and Atmos(65U-D5310)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 65 Inches |
| Display Technology | UHD 4K |
| Resolution | 3840 x 2160 |
LG 650L Convertible Side by Side Refrigerator with Premium Glass Door, Smart Inverter Compressor (GL-B257DBM3,Black Mirror)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 650 Ltr |
| Finish (Door) | Black Mirror |
| Dimension (WxDxH) (mm) | 913 x 1790 x 735 |
LG 617 L 3 Star French Door, Objet Collection with MoodUP®Refrigerators (GR-A24FDMMB,Lux Gray-Lux White)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 617 Ltr |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Lux Gray-Lux White |
LG XBOOM Deep Bass, Powerful Sound, Karaoke Bluetooth Party Speaker (RNC5)
| Brand | LG |
| Model | RNC5 |
| Speaker Type | Tower |
| Special Feature | Bass Boost, LED Light, USB Port |
| Connector Type | Bluetooth,USB |
Bosch 8 Kg Fully Automatic Front Load Series 4 Washing Machine ,1200Rpm(WGA1320SIN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 8 Kg |
| RPM | 1200 |
| Dimensions | 848 x 598 x 590 mm |
Bosch 8 Kg Fully Automatic Front Load Series 4 Washing Machine ,1200 Rpm(WGA1320TIN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 8 Kg |
| RPM | 1200 |
| Dimensions of the product | 848 x 598 x 590 mm |
Godrej 272L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator (RT EONVALOR 310B RCIT MT BK,Matt Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 272 Ltr |
| Colour | Matt Black |
| Energy Rating | 2 Star |
Samsung 633 L 3 Star Convertible 5in1 Side By Side Refrigerator (RS78CG8543B1HL,Black Matt)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 633 L |
| Colour | Black Matt |
| Dimension (WxDxH) (mm) | 912x716x1780 |
V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(RIBAND BLUE MATTE)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | RIBAND BLUE MATTE |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers