Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“LG 15 Place Setting Dishwasher, TrueSteam, QuadWash, ThinQ (Wi-Fi), Auto Open Door (DFB435FV, Prime Silver)” has been added to your cart. View cart
Haier 140 cm (55 inch) QLED Smart Google TV (55S9QT)
| Brand | Haier |
| Screen Size | 55 inches |
| Display Technology | QLED |
| Resolution | 3840*2160 |
Bosch 10.5/6Kg Front Load Fully Automatic Washer Dryer, (WNA2E4UCIN, Cast iron grey)
| Brand | Bosch |
| Capacity (kg) | 10.5/6Kg |
| Body Color | Cast iron grey |
| Product Dimensions (WxHxD mm) | 960 x 675 x 710 |
LG 164 cm (65 Inch) 4K UHD AI Smart LED TV, FILMMAKER MODE With Dolby Atmos (65UA83006LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 AI Processor 4K Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- Dolby Atmos with Filmmaker Mode
Godrej 600L 3 Star Side by Side Refrigerator (RS EONVELVET 646C RIT OP BK, Opera Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 600 Ltr |
| Colour | Opera Black |
| Energy Rating | 3 Star |
LG 164cm (65 Inch) 4K UHD AI Smart LED TV with 7 AI Processor Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos (65UA82506LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 & super upscaling
- AI picture Pro, AI Sound Pro powered by alpha 7 AI processor 4K Gen8
- Cinematic Experience with Filmmaker mode & Dolby Atmos
- Enjoy smart experiences with Chromecast built-in, built-in Alexa, and compatibility with Google Assistant and Apple AirPlay.”
LG 15 Place Setting Dishwasher, TrueSteam, QuadWash, ThinQ (Wi-Fi), Auto Open Door (DFB435FV, Prime Silver)
Highlights
- TrueSteam – Powerful steam penetrates & removes stubborn masala stains, ensuring spotless & hygienic dishes every time.
- LG’s QuadWashâ„¢ – With four spray arms instead of two, QuadWash® provides stronger cleaning performance.
- LG’s Auto Open – Auto Door Open lets out steam after the cycle is complete.
- LG’s EasyRackâ„¢ Plus – Adjustable racks make it easy to load all types of utensils, from heavy kadhai to delicate glassware.
- LG’s Direct Drive Motor – Ensures quiet operation with fewer moving parts, offering more reliable and hassle-free performance.
- LG ThinQ App – With the LG ThinQ app, download new wash cycles to meet your needs, such as Pots & Pans, Casseroles, Glassware & Night Care.
Samsung 1.63m (65 Inch) Crystal 4K UHD Smart TV (65U8400FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 65 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Sony 164cm (65 Inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-65S25B)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 65 Inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
HP LAPTOP Victus Gaming Laptop 15-fb3189AX
Key Specs
- AMD Ryzenâ„¢ 7 7445HS processor
- Windows 11 Home
- 39.6 cm (15.6) diagonal FHD 144 Hz, IPS, 300 nits display
- NVIDIA® GeForce RTX™ 2050 4GB
- 16 GB DDR5-5600 RAM (Upgradeable)
- 512 GB SSD Hard Drive
LG 139cm (55 Inch) QNED AI Smart Led TV, ?8 Gen2 AI Processor 4K, 120Hz Native Refresh Rate (55QNED8GA6A)
Highlights
- Incredibly rich color palette from All New Dynamic QNED Color MiniLED
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 8 AI Processor Gen2
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Dolby Vision, Dolby Atmos with ambient Filmmaker Mode
- Experience Ultimate Game Play with 4K 120Hz VRR & AMD Freesync Premium
Sony 139cm (55 Inch) 4K Ultra HD Smart Google TV (Bravia 3,K-55S30)
| Brand | Sony Bravia 3 |
| Screen Size | 55 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
| Resolution | 3840 x 2160 |
LG 12/7Kg Fully Automatic AI Direct Drive Front Load Washer Dryer (FHD1207STB, Platinum Black)
Highlights
- AI Direct Driveâ„¢- Intelligent & Convenient Fabric Care
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- TurboWash 360Ëš- Wash clothes in just 39 minutes
- Steam+ – Reduce allergens & wrinkles with steam+ cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
Lenovo Laptop LOQ 15IAX9D2 ((I5-12450HX/16GB/512SSD/6GB RTX3050/15.6FHD,Luna Grey)
Highlights
- Fueled by powerful, lag-free Intel® Core™ HX processors
- Go beyond fast with NVIDIA® GeForce RTX™ GPUs
- Unique hyper chamber thermal design for ultra-cool gaming
- Game-changing AI smarts adjust settings on the fly
Lenovo Laptop LOQ 15ARP9D2 (R5-7235HS/24GB/512SSD/6GB RTX3050/15.6FHD/W11/MSO/,Luna Grey)
Highlights
- Play the best games with the AMD Ryzen
- Every pixel tells a story with NVIDIA® GeForce RTX
Haier 602L 3 Star 2-Door Side by Side Convertible Refrigerator ,Wi-Fi (HRS-682PMGU1, Mirror Glass)
| Brand | Haier |
| Capacity | Â 602 Ltr |
| Energy Star Rating | 3 |
ASUS TUF Gaming A15 FA506NCG-HN200WS
Key Specs
- Processor: AMD Ryzen™ 7 7445HS Processor 3.2GHz (22MB Cache, up to 4.7GHz, 6 cores, 12 Threads)
- Graphics: 4GB GDDR6 NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Laptop GPU || (Up to 1675MHz at 60W (75W with Dynamic Boost)) || Optimus
- Display: 39.62 cms (15.6) FHD (1920 x 1080) display having 16:09 Aspect Ratio || 144Hz Refresh Rate || 250 nits Brightness || Adaptive-Sync
- Memory: 16GB DDR5-5600 SO-DIMM RAM expandable upto 64GB using 2x SO-DIMM slots || the memory speed of the systems vary by CPU SPEC
- Storage: 512GB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD
- MS Office: Microsoft 365 Basic + Office Home 2024Â
- Color: Graphite Black
- Operating System: Windows 11 Home
VIVO X300 5G (12GB/256GB Storage, Mist Blue)
| Display Size | Â 6.31 Inches |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 200 MP + 50 MP + 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6040 mAh |
VIVO X300 5G (12GB/256GB Storage, Elite Black)
| Display Size | Â 6.31 Inches |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 200 MP + 50 MP + 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6040 mAh |
Haier 520L 3 Star 4 Door Side by Side Refrigerator (HRB-600IS, Inox Steel)
Highlights
- Convertible Magic Zone
- No Wall Partition
- Deo Fresh Technology
LG 650L 3 Star Convertible Side by Side Refrigerator (GL-B257JDS3, Dazzle Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 650 Ltr |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Dazzle Steel |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers