Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
LG 139cm (55 Inch) QNED AI Smart Led TV, ?8 Gen2 AI Processor 4K, 120Hz Native Refresh Rate (55QNED8GA6A)
Highlights
- Incredibly rich color palette from All New Dynamic QNED Color MiniLED
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 8 AI Processor Gen2
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Dolby Vision, Dolby Atmos with ambient Filmmaker Mode
- Experience Ultimate Game Play with 4K 120Hz VRR & AMD Freesync Premium
HP LAPTOP Victus Gaming Laptop 15-fb3189AX
Key Specs
- AMD Ryzen™ 7 7445HS processor
- Windows 11 Home
- 39.6 cm (15.6) diagonal FHD 144 Hz, IPS, 300 nits display
- NVIDIA® GeForce RTX™ 2050 4GB
- 16 GB DDR5-5600 RAM (Upgradeable)
- 512 GB SSD Hard Drive
Sony 164cm (65 Inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-65S25B)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 65 Inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
Samsung 1.63m (65 Inch) Crystal 4K UHD Smart TV (65U8400FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 65 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
LG 15 Place Setting Dishwasher, TrueSteam, QuadWash, ThinQ (Wi-Fi), Auto Open Door (DFB435FV, Prime Silver)
Highlights
- TrueSteam – Powerful steam penetrates & removes stubborn masala stains, ensuring spotless & hygienic dishes every time.
- LG’s QuadWash™ – With four spray arms instead of two, QuadWash® provides stronger cleaning performance.
- LG’s Auto Open – Auto Door Open lets out steam after the cycle is complete.
- LG’s EasyRack™ Plus – Adjustable racks make it easy to load all types of utensils, from heavy kadhai to delicate glassware.
- LG’s Direct Drive Motor – Ensures quiet operation with fewer moving parts, offering more reliable and hassle-free performance.
- LG ThinQ App – With the LG ThinQ app, download new wash cycles to meet your needs, such as Pots & Pans, Casseroles, Glassware & Night Care.
ASUS Vivobook 16 X1605VA-MB1627WS
Key Specs
- Processor:13th Gen, Intel® Core™ i5-13420H Processor 2.1 GHz (12MB Cache, up to 4.6 GHz, 8 cores, 12 Threads)
- Graphics: Intel® UHD Graphics
- Display: 40.64 cms (16) WUXGA (1920 x 1200) display having 16:10 Aspect Ratio || 60Hz Refresh rate || 300nits Brightness
- Memory: 16GB DDR4 RAM (8GB DDR4 on board + 8GB DDR4 SO-DIMM) expandable upto 24GB using 1x DDR4 SO-DIMM slot
- Storage: 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
- MS Office: Microsoft 365 Basic + Office Home 2024
- Color: Cool Silver
- Operating System: Windows 11 Home
LG 164cm (65 Inch) 4K UHD AI Smart LED TV with 7 AI Processor Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos (65UA82506LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 & super upscaling
- AI picture Pro, AI Sound Pro powered by alpha 7 AI processor 4K Gen8
- Cinematic Experience with Filmmaker mode & Dolby Atmos
- Enjoy smart experiences with Chromecast built-in, built-in Alexa, and compatibility with Google Assistant and Apple AirPlay.”
Godrej 600L 3 Star Side by Side Refrigerator (RS EONVELVET 646C RIT OP BK, Opera Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 600 Ltr |
| Colour | Opera Black |
| Energy Rating | 3 Star |
LG 164 cm (65 Inch) 4K UHD AI Smart LED TV, FILMMAKER MODE With Dolby Atmos (65UA83006LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 AI Processor 4K Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- Dolby Atmos with Filmmaker Mode
Bosch 10.5/6Kg Front Load Fully Automatic Washer Dryer, (WNA2E4UCIN, Cast iron grey)
| Brand | Bosch |
| Capacity (kg) | 10.5/6Kg |
| Body Color | Cast iron grey |
| Product Dimensions (WxHxD mm) | 960 x 675 x 710 |
Haier 140 cm (55 inch) QLED Smart Google TV (55S9QT)
| Brand | Haier |
| Screen Size | 55 inches |
| Display Technology | QLED |
| Resolution | 3840*2160 |
Bosch 15 Place Settings Series 6 Dishwasher (SMS6HMI00I, Brushed steel anti-fingerprint)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 15 Place Settings |
| Colour | Brushed Steel |
HP Laptop 39.6 cm (15.6) 15-fd0682TU, Silver
HIGHLIGHTS
- Intel® Core™ 5-120U processor
- 39.6 cm (15.6) diagonal, FHD, anti-glare display
- Intel® UHD Graphics
- 16 GB DDR4-3200 RAM
- 512 GB SSD Hard Drive
VIVO V70 Elite 5G (12GB/512GB Storage, Authentic Black)
| Display Size | 6.59 Inches |
| RAM | 12GB |
| Storage | 512GB |
| Rear Camera | 50 MP + 50 MP + 8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
LG 9/5Kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washer Dryer (FHD0905STB,Black)
Highlights
- AI Direct Drive™- Intelligent & Convenient Fabric Care
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- TurboWash 360˚- Wash clothes in just 39 minutes
- Steam+ – Reduce allergens & wrinkles with steam+ cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
IFB 10 /7 /3 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washer Dryer Refresher, RPM 1400(Executive Plus ZXM, Mocha)
| Brand | IFB |
| Capacity | 10 Kg |
| Colour | Mocha |
| RPM | 1400 |
Sony 139cm (55 Inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-55S25M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 55 Inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
LG 466 L 2 Star Convertible Double Door Refrigerator with Smart Inverter Compressor (GL-T492MPZY, Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 630 L |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Shiny Steel |
LG 340L 3 Star Bottom Freezer Refrigerator, Door Cooling, Wi-Fi Convertible ( GL-B382EBMX,Black Mirror)
| Brand | LG |
| Capacity | 340 L |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Black Mirror |
VIVO V70 Elite 5G (12GB/256GB Storage, Sand Beige)
| Display Size | 6.59 Inches |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 50 MP + 50 MP + 8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers